Кожна людина щоденно виробляє певну кількість сміття. І ця кількість постійно збільшується через появу маси нових товарів та послуг. Тому відходи на даний момент представляють собою дуже важливу проблему сучасності, адже існуючі засоби та методи знищення використаних речей не справляються із масштабами їх утворення. Окрім цього, на жаль, правильна утилізація зараз являється рідкістю, яку замінюють вивезенням сміття на звалища та його захороненням чи спаленням, що призводить до вкрай негативних наслідків.

До певного часу забруднення навколишнього середовища було непомітним, тому що природа сама справлялася із переробкою сміття. Але прагнення людини до кращого, відкриття нових технологій та заснування маси підприємств наклали свій відбиток на стані екології. Насамперед це стосується виробництва нових, раніше невідомих синтетичних матеріалів, які не можуть бути самостійно перероблені у відкритому просторі. Процес їх розкладання природним шляхом може займати не одну сотню років, а враховуючи, що їхня кількість постійно збільшується, утворюється справжня екологічна катастрофа. Тому утилізація відходів – це вкрай необхідний та важливий процес, якому мають приділяти увагу не тільки великі підприємства, але й кожний із нас.

Окремо слід зауважити, що шкода екології може завдаватися не тільки з точки зору забруднення, а й з точки зору вичерпання невідновлюваних природних ресурсів. У виробництві багатьох речей масового споживання використовуються матеріали, які природа не здатна відтворити, тому гостро стоїть питання переробки відходів з метою вилучення сировини, яку можна використати повторно. Це стосується, наприклад, гумових виробів, нафтопродуктів, масел, дорогоцінних металів та інших матеріалів. До того ж утилізація і переробка багатьох продуктів дозволяє підприємствам економити на виробництві. Таким чином, відбувається подвійний вплив: по-перше, зменшується шкода екології, а по-друге, підвищується ефективність діяльності підприємств.

Самостійно утилізувати сміття не можна. Таку процедуру можуть здійснювати лише спеціальні організації, які надають послуги у сфері поводження з відходами та мають відповідні дозволи і ліцензії. Також у розпорядженні таких компаній, як правило, є необхідний транспорт, за допомогою якого можна перевозити сміття, враховуючи його особливості, та інше технічне забезпечення, яке дозволяє ефективно та правильно здійснювати переробку.