Єдиний реєстр юридичних і фізичних осіб

Отже, що таке единий державний реєстр юридичних осіб? Це єдиний державний реєстр, до якого вноситься інформація про юридичних осіб. Цей реєстр підкоряється закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та Громадському формуваня". Головним з реєстру є Міністерство юстиці. Отримати відомості з реєстру можна двома способами:

  • - Паперовим

  • - Електронним.

У паперовому варіанті інформацію можна отримати у форматі, витягу або документа, який знаходиться в реєстраційній справі. В електронному форматі можна отримати інформацію у вигляді доступу через ПК на офіційному сайті Міністерства юстиції. Електронний ресурс регулюється вказівкою міністерства юстиції "Про погодження Порядку подання та обігу електронних документів державному реєстратору". Документи для реєстрації в єдиний реєстр юридичних і фізичних осіб відбувається через Реєстраційний вхід. Подати документи можуть тільки юридичні особини або фізичні особини, які володіють підприємством.

Розглянемо, як працює пошук в ЄДР. Для того, щоб отримати інформацію, якщо ви юридична особа або фізична особа, яка має своє власне підприємство, то для вас це буде безкоштовною послугою. Якщо ж навпаки, то для отримання бажаної інформації вам доведеться заплатити. Пошук потрібної інформації в єдиний державний реєстр земельних ділянок можна здійснити на сайті https://usr.minjust.gov.ua/ - головному сайті міністрества юстиції. При заході на сайт ви побачите дві кнопки "Створити запит" і "Отримати документ". Перша кнопка вам знадобиться для того, щоб отримати інформацію, друга кнопка для того, щоб отримати в паперовому вигляді. При переході на сторінку створення запиту, ви повинні будете пройти чотири кроки:

  • Вибрати тип документа

  • - Витяг про юридичні особи

  • - Витяг про фізічну особу-підприємця

  • - Витяг про відокремлений підрозділ

  • Вибравши тип вказати критерії пошуку:

- Умови пошуку, тобто за особистими даними або податковим номером

- Ім'я прізвище по батькові

- Дата

  • Далі буде загальні відомості, при заповнення яких буде легше знайти потрібну інформацію і які внесуться в документ:

- ПІБ особини

- Місце проживання

- Вид діяльності

- Дата і номер проведення державної реєстрації

- Відомості отримані з Пенсійного фонду або податкової служби

- Дані про перебування юридичної особи у процесі припинення діяльності або ії ліквідації

- ПІБ особини, яка управляє майном особи-підприємця

- Дата та номер запису про припинення підприємницької діяльності юридичної особи

- Дата скасування попереднього пункту

- Інформація про будь-які відносини юридичної особи

- Дані про реєстраційні дії