5 дурних SEO-помилок, які допускають навіть професіонали

По мірі того, як комплексний інтернет-маркетинг міцно закріпився на Олімпі онлайн-просування, пошукова оптимізація дещо відійшла на задній план. Навіщо витрачати час на ключові слова, теги та посилання (всі ці технічні штуки), якщо є платна реклама, соцмережі та контент? Незважаючи на зневажливе до нього ставлення, SEO все ще грає дуже важливу роль для пошукової ефективності сайту. Компания smart-web расскажет в данной статье, что может помешать правильному продвижению вашего сайта.

Використовуючи потенціал внутрішньої і зовнішньої оптимізації, можна гарненько прокачати свій сайт (наприклад, поліпшити результати пошукової видачі, залучити більше трафіку, підвищити конверсії). Проблема в тому, що грамотне застосування SEO звучить просто лише на словах. SEO не стоїть на місці, а Google продовжує розробляти оновлення для пошукових алгоритмів одне за іншим.

Досить складно постійно залишатися в курсі подій і підтримувати свій сайт на рівні, згідно з новими пошуковими реаліями. Не дивно, що SEO професіонали постійно моніторять інформаційний простір, щоб вивудити цінні крихти інформації про майбутні зміни і оновлення. Біда в тому, що в постійній гонитві за новими фактами багато допускають елементарні помилки.

У цій статті я представляю огляд п'яти дурних, але згубних SEO-помилок, які допускають навіть професіонали. Уникайте будь-яку ціну, тому що вони можуть зруйнувати всю вашу маркетингову кампанію. Отже, поїхали!

5 SEO-помилок, яких потрібно уникати

#1 Закритий від індексації сайт .htaccess

Якщо займаєтеся SEO, тоді, найімовірніше, ви чули про .htaccess. Одним словом, це файл конфігурації, який використовується для зберігання певних директив, які блокують або надають доступ до кореневих каталогів.

Не можу в черговий раз не акцентувати увагу на важливості файлів .htaccess. Якщо ви знаєте, як ними керувати, то ви можете:

● Створити більш детальну мапу сайту
● Згенерувати більш зрозумілі і читабельний Урли
● Удосконалити кешування, щоб поліпшити час завантаження

Якщо коротше, то .htaccess – це дуже важливий інструмент для налагодження процесу індексації і, відповідно, поліпшення пошукової видачі.
Однак, потрібно бути справжнім професіоналом, щоб правильно встановити файл .htaccess. Навіть маленька помилка може привести до сумних наслідків. Наприклад, можна повністю закрити свій сайт від індексації ось таким чином:

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^Google.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^.*Bing.*
RewriteRule ^/dir/.*$ – [F]

Якщо ви бачите ці рядки коду в своєму файлі .htaccess, пошукові боти не зможуть переглянути і проіндексувати ваш сайт. Попросіть розробників видалити код або зробіть це самі.

Перевіряйте ваш файл .htaccess кожен раз перед запуском чергового проекту. Деякі сеошники просувають і оптимізують сайти місяцями, навіть не підозрюючи, що всі їхні спроби марні. А ви ж не хочете опинитися в їх числі.

#2 Заборона на індексацію в CMS

SEO-плагіни CMS платформ, таких як WordPress, Joomla та Drupal, можуть поставити під загрозу всю вашу оптимізацію. У них є вбудовані функції, які дають користувачам можливість задавати пошуковим системам інструкції про те, що сайт індексувати не потрібно. Все, що потрібно зробити, це зайти в розділ Налаштування – Читання – Заборонити пошуковим системам індексувати сайт. Ставите галочку напроти пункту і забороняєте пошуковим ботам індексувати сайт.

Перевіряйте цей пункт принаймні раз на тиждень. Зрештою, кожен, у кого є доступ до CMS, може помилково поставити галочку, а це безсумнівно матиме негативний ефект на вашу кампанію.

На замітку: Іноді пошукові системи можуть продовжувати індексувати ваш сайт навіть якщо ви поставили галочку. Тому, якщо ви дійсно хочете закрити сайт від індексації, то краще це зробити через файли .htaccess і robots.txt.

#3 Відкритий для індексації файл robots.txt

Гірше цього не придумати. Запам'ятайте: ніколи не залишайте свій файл robots.txt повністю відкритим для індексації, оскільки це загрожує серйозними проблемами в частині конфіденційності. Можна втратити свій сайт повністю з-за витоку інформації.

Якщо ви новачок, то витратьте деякий час на вивчення інформації про налаштуванні і управлінні файлом robots.txt. І дійте негайно, якщо побачите щось схоже:

User-Agent: *
Allow: /

Це означає, що пошукові боти можуть пройти на кожну сторінку сайту і проіндексувати її. Наприклад, проіндексувати адмінку, сторінку авторизації, кошик, а також динамічні сторінки (пошук і фільтри). Закривайте і захищайте персональні сторінки користувачів. Просісти у видачі за десятки спамний динамічних сторінок вам явно не хочеться, так?

Як би там не було, переконайтеся, що ви закрили сторінки, які повинні бути заблоковані, і відкрили ті, які повинні підлягати індексації. Звучить просто, але потрібно час, щоб навчитися цьому.

#4 Вихідні посилання без атрибуту "nofollow"

Сеошники знають, що посилання досі є важливим фактором ранжирування. На жаль, вони зосереджуються на зовнішніх посиланнях і іноді забувають, що їх сайти можуть віддавати практично весь посилальну вагу інших сайтів. Що вам потрібно, так це і залучати високоякісні зовнішні посилання, і утримувати весь вагу у себе на сайті.

Отже, ваша стратегія виглядає просто:

● Пропустіть свій сайт через сканер (Я використовую Xenu)
● Відсортуйте посилання по адресах, щоб визначити вихідні
● Створіть файл Excel з усіма вихідними посиланнями (або скачайте стандартний HTML звіт)
● Перевірте кожну посилання зі списку на наявність атрибута "nofollow", якщо в ньому є необхідність

Однак не перестарайтеся з атрибутом "nofollow". У спробах приберегти весь "сік" посилань для себе, ви провокуєте інших додати "nofollow" до посилань на ваш сайт. Словом, не зловживайте.

#5 Неперевірений в валідаторі код

Ваш сайт складається з коду, і чим краще його якість, тим краще будуть результати видачі вашого сайту. Все це тому, що стрункий і зрозумілий код дозволяє пошуковим ботам індексувати ваш сайт більш ефективно, не залишаючи поза увагою жодну сторінку.

Тому кожен раз, коли ви отримуєте новий проект під просування та оптимізацію, переконайтеся, що ви перевірили код. Для цього зовсім не потрібно бути розробником. Ви просто копіюєте URL сайту і вставляєте його в адресний рядок The W3C Markup Validation Service. А після – попросіть розробників виправити помилки. На картинці нижче зображено типовий звіт з валідатора:

Хоча Google і не карає сайти за невалідний HTML і CSS, вам все одно краще скористатися валідатором. Зрештою, це не займає багато часу, але покращує продуктивність сайту в очах користувачів і ботів.

Висновки

Пошукова оптимізація еволюціонує, і SEO-фахівцям потрібно постійно працювати, щоб встигати за останніми оновленнями тактик і алгоритмів. Добре, якщо ви постійно тримаєте руку на пульсі SEO (це обов'язково, взагалі-то), тільки не забувайте про елементарні речі. Від дурних помилок завжди більше шкоди.

smart-web.com.ua
5дурнихSEO-помилок якідопускаютьнавітьпрофесіонали
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
4 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Бизнес
22 октября котировки гривни к доллару на межбанке по состоянию на 10:00 установились на уровне 28,10 - 28,13 гривни за доллар. В 14:00 средние курсы валют на межбанке были следующими: Доллар США - 28,06 - 28,08 гривни; Евро - 32,28 - 32,30 гривни; Российский рубль - 0,4300 - 0,4306 гривни. Напомним, Национальный банк понизил официальный курс гривни к доллару на 15 копеек, установив его на 22 октября на уровне 28,18 гривни. 19 жовтня котирування гривні до д...
Бизнес
Украинские виноделы выразили общую позицию, которая согласуется с действиями правительства в части выполнения положений соглашения о ЗСТ Украина-ЕС в вопросе замены наименований продукции. Об этом сообщил генеральный директор корпорации "Укрвинпром" Владимир Кучеренко во время пресс-конференции, которая состоялась после заседания совета директоров. "Украинские виноделы готовы выполнить все требования, предусмотренные в рамках Соглашения об ассоциации, и пе...
Общество
Последние теплые осенние дни - самое время для того, чтобы навести порядок в родном городе. Макеевчане вышли на общегородской субботник. Работники предприятий и организаций 5 районов города, жители - все от мала до велика приняли участие в расчистке парков, скверов и улиц. - На сегодняшний день задачи субботника - это наведение порядка в родном доме. Мы обращались к каждому. И необходимо отдать должное за последние 2,5 года активизация жителей Макеевки зна...
Общество
Общее количество транспортных средств, ожидавших очереди на въезд и выезд: «Майорское» — 30/60; «Марьинка» — 0/60; «Новотроицкое» — 20/40; «Гнутово» — 20/20. За минувшие сутки через КПВВ последовало 40,7 тысячи человек и 5,4 тысячи транспортных средств. Количество по КПВВ выглядит так:   «Майорское» — 9235 человек и 1175 транспортных средств; «Марьинка» — 9635 человек и 1735 транспортных средств; «Новотроицкое» — 7885 человек и 1530 транспортных средств; «...
Общество
19 октября котировки гривни к доллару на открытии межбанка установились на уровне 28,15 - 28,17 гривни за доллар. В 11:30 средние курсы валют на межбанке были следующими: Доллар США - 28,16 - 28,19 гривни; Евро - 32,23 - 32,26 гривни; Российский рубль - 0,4278 - 0,4285 гривни. Напомним, Национальный банк снизил официальный курс гривни к доллару на 12 копеек, установив его на 19 октября на уровне 28,03 гривни. 18 октября котировки гривни к доллару на открыт...
Общество
Корабль морской охраны "Донбасс" приступил к защите государственной границы на Азовском море после ремонта. Об этом сообщает сайт Государственной пограничной службы. По его данным, судно присоединилось к Мариупольскому отряду морской охраны ГПСУ. Отмечается, что восстановлением "охранника" морских границ занимался Азовский судоремонтный завод. Его специалисты провели работы по модернизации отдельных систем и механизмов двигателей корабля, очистку и покраск...
Общество
В пятницу, 19 октября, украинцев еще потешит теплая и солнечная погода, а уже на выходных в половине областей похолодает и задождит. 19 октября синоптики прогнозируют от +5-8 ночью до +18-20 градусов днем, без осадков.  20 октября температура воздуха днем ​​опустится до +13-15 на западе и севере, до +17-19 на востоке и юге, днем ​​по всей территории облачно, без осадков.  21 октября на западе, севере и востоке страны пройдут дожди, в центре и на юге будет...
Общество
Законопроект "О свободе передвижения и свободном выборе места проживания в Украине" был разработан Офисом реформирования административных услуг. "Сейчас процедура заставляет каждого гражданина доказывать государству свое право проживания в квартире и собирать ряд справок и подтверждений. Реформа предусматривает введение принципа, согласно которому лицу достаточно сообщить о своем месте проживания с помощью одного заявления", - пояснил первый заместитель ми...
Бизнес
Представители бизнеса ожидают, что среднее значение обменного курса через 12 месяцев составит 29,6 гривни за доллар. Об этом свидетельствуют результаты ежеквартального опроса руководителей предприятий, проведенного Национальным банком в третьем квартале 2018 года. Бизнес ухудшил девальвационные ожидания на фоне сохранения положительных оценок относительно финансово-экономического состояния своих предприятий в ближайшие 12 месяцев. В частности, по данным оп...