5 дурних SEO-помилок, які допускають навіть професіонали

По мірі того, як комплексний інтернет-маркетинг міцно закріпився на Олімпі онлайн-просування, пошукова оптимізація дещо відійшла на задній план. Навіщо витрачати час на ключові слова, теги та посилання (всі ці технічні штуки), якщо є платна реклама, соцмережі та контент? Незважаючи на зневажливе до нього ставлення, SEO все ще грає дуже важливу роль для пошукової ефективності сайту. Компания smart-web расскажет в данной статье, что может помешать правильному продвижению вашего сайта.

Використовуючи потенціал внутрішньої і зовнішньої оптимізації, можна гарненько прокачати свій сайт (наприклад, поліпшити результати пошукової видачі, залучити більше трафіку, підвищити конверсії). Проблема в тому, що грамотне застосування SEO звучить просто лише на словах. SEO не стоїть на місці, а Google продовжує розробляти оновлення для пошукових алгоритмів одне за іншим.

Досить складно постійно залишатися в курсі подій і підтримувати свій сайт на рівні, згідно з новими пошуковими реаліями. Не дивно, що SEO професіонали постійно моніторять інформаційний простір, щоб вивудити цінні крихти інформації про майбутні зміни і оновлення. Біда в тому, що в постійній гонитві за новими фактами багато допускають елементарні помилки.

У цій статті я представляю огляд п'яти дурних, але згубних SEO-помилок, які допускають навіть професіонали. Уникайте будь-яку ціну, тому що вони можуть зруйнувати всю вашу маркетингову кампанію. Отже, поїхали!

5 SEO-помилок, яких потрібно уникати

#1 Закритий від індексації сайт .htaccess

Якщо займаєтеся SEO, тоді, найімовірніше, ви чули про .htaccess. Одним словом, це файл конфігурації, який використовується для зберігання певних директив, які блокують або надають доступ до кореневих каталогів.

Не можу в черговий раз не акцентувати увагу на важливості файлів .htaccess. Якщо ви знаєте, як ними керувати, то ви можете:

● Створити більш детальну мапу сайту
● Згенерувати більш зрозумілі і читабельний Урли
● Удосконалити кешування, щоб поліпшити час завантаження

Якщо коротше, то .htaccess – це дуже важливий інструмент для налагодження процесу індексації і, відповідно, поліпшення пошукової видачі.
Однак, потрібно бути справжнім професіоналом, щоб правильно встановити файл .htaccess. Навіть маленька помилка може привести до сумних наслідків. Наприклад, можна повністю закрити свій сайт від індексації ось таким чином:

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^Google.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^.*Bing.*
RewriteRule ^/dir/.*$ – [F]

Якщо ви бачите ці рядки коду в своєму файлі .htaccess, пошукові боти не зможуть переглянути і проіндексувати ваш сайт. Попросіть розробників видалити код або зробіть це самі.

Перевіряйте ваш файл .htaccess кожен раз перед запуском чергового проекту. Деякі сеошники просувають і оптимізують сайти місяцями, навіть не підозрюючи, що всі їхні спроби марні. А ви ж не хочете опинитися в їх числі.

#2 Заборона на індексацію в CMS

SEO-плагіни CMS платформ, таких як WordPress, Joomla та Drupal, можуть поставити під загрозу всю вашу оптимізацію. У них є вбудовані функції, які дають користувачам можливість задавати пошуковим системам інструкції про те, що сайт індексувати не потрібно. Все, що потрібно зробити, це зайти в розділ Налаштування – Читання – Заборонити пошуковим системам індексувати сайт. Ставите галочку напроти пункту і забороняєте пошуковим ботам індексувати сайт.

Перевіряйте цей пункт принаймні раз на тиждень. Зрештою, кожен, у кого є доступ до CMS, може помилково поставити галочку, а це безсумнівно матиме негативний ефект на вашу кампанію.

На замітку: Іноді пошукові системи можуть продовжувати індексувати ваш сайт навіть якщо ви поставили галочку. Тому, якщо ви дійсно хочете закрити сайт від індексації, то краще це зробити через файли .htaccess і robots.txt.

#3 Відкритий для індексації файл robots.txt

Гірше цього не придумати. Запам'ятайте: ніколи не залишайте свій файл robots.txt повністю відкритим для індексації, оскільки це загрожує серйозними проблемами в частині конфіденційності. Можна втратити свій сайт повністю з-за витоку інформації.

Якщо ви новачок, то витратьте деякий час на вивчення інформації про налаштуванні і управлінні файлом robots.txt. І дійте негайно, якщо побачите щось схоже:

User-Agent: *
Allow: /

Це означає, що пошукові боти можуть пройти на кожну сторінку сайту і проіндексувати її. Наприклад, проіндексувати адмінку, сторінку авторизації, кошик, а також динамічні сторінки (пошук і фільтри). Закривайте і захищайте персональні сторінки користувачів. Просісти у видачі за десятки спамний динамічних сторінок вам явно не хочеться, так?

Як би там не було, переконайтеся, що ви закрили сторінки, які повинні бути заблоковані, і відкрили ті, які повинні підлягати індексації. Звучить просто, але потрібно час, щоб навчитися цьому.

#4 Вихідні посилання без атрибуту "nofollow"

Сеошники знають, що посилання досі є важливим фактором ранжирування. На жаль, вони зосереджуються на зовнішніх посиланнях і іноді забувають, що їх сайти можуть віддавати практично весь посилальну вагу інших сайтів. Що вам потрібно, так це і залучати високоякісні зовнішні посилання, і утримувати весь вагу у себе на сайті.

Отже, ваша стратегія виглядає просто:

● Пропустіть свій сайт через сканер (Я використовую Xenu)
● Відсортуйте посилання по адресах, щоб визначити вихідні
● Створіть файл Excel з усіма вихідними посиланнями (або скачайте стандартний HTML звіт)
● Перевірте кожну посилання зі списку на наявність атрибута "nofollow", якщо в ньому є необхідність

Однак не перестарайтеся з атрибутом "nofollow". У спробах приберегти весь "сік" посилань для себе, ви провокуєте інших додати "nofollow" до посилань на ваш сайт. Словом, не зловживайте.

#5 Неперевірений в валідаторі код

Ваш сайт складається з коду, і чим краще його якість, тим краще будуть результати видачі вашого сайту. Все це тому, що стрункий і зрозумілий код дозволяє пошуковим ботам індексувати ваш сайт більш ефективно, не залишаючи поза увагою жодну сторінку.

Тому кожен раз, коли ви отримуєте новий проект під просування та оптимізацію, переконайтеся, що ви перевірили код. Для цього зовсім не потрібно бути розробником. Ви просто копіюєте URL сайту і вставляєте його в адресний рядок The W3C Markup Validation Service. А після – попросіть розробників виправити помилки. На картинці нижче зображено типовий звіт з валідатора:

Хоча Google і не карає сайти за невалідний HTML і CSS, вам все одно краще скористатися валідатором. Зрештою, це не займає багато часу, але покращує продуктивність сайту в очах користувачів і ботів.

Висновки

Пошукова оптимізація еволюціонує, і SEO-фахівцям потрібно постійно працювати, щоб встигати за останніми оновленнями тактик і алгоритмів. Добре, якщо ви постійно тримаєте руку на пульсі SEO (це обов'язково, взагалі-то), тільки не забувайте про елементарні речі. Від дурних помилок завжди більше шкоди.

smart-web.com.ua
5дурнихSEO-помилок якідопускаютьнавітьпрофесіонали
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
4 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
На временно оккупированных территориях, в частности в Донецке, Макеевке и Горловке, муссируются слухи об аресте главаря «ДНР» Александра Захарченко. Якобы, причиной ареста послужили события вокруг «Стирола». Оказывается, завод, который обещают «запустить» со дня на день, на самом деле разграблен. Вот что сообщают об этом жители оккупированных территорий в соцсетях: «Вата разгоняет слухи о том что курмаршал находится под домашним арестом, а Ташкент в москве...
Общество
По состоянию на утро 16 августа, очереди на пунктах пропуска на линии разграничения были следующими: Майорск в сторону Бахмута 20 авто, в Горловку 50.Марьинка в сторону Курахово нет авто, в Донецк 50.Новотроицкое в сторону Мариуполя нет авто, в Донецк 25.Гнутово в сторону Мариуполя 15 авто, в Донецк также 15. Всего за прошлые сутки через КПВВ проследовало 48,2 тысячи человек и 6,1 тысячи транспортных средств. Информация от очевидцев (обновляется): КПВВ «Ма...
Криминал
Под процессуальным руководством Краматорской местной прокуратуры расследуется уголовное производство по факту надругательства над Государственным Флагом Украины. 8 августа в полицию поступило сообщение о том, что в с. Первомайское Ясиноватского района, на земле перед зданием Центра досуга, обнаружен частично сожженным Государственный Флаг Украины. В ходе досудебного расследования установлено, что 18-летний местный житель, находясь в состоянии алкогольного...
Бизнес
Так, официальный курс гривни к евро установлен на уровне 31,32 гривни. Напомним, 14 августа котировки гривни к доллару на закрытии межбанка установились на уровне 27,43-27,47 гривни за доллар. Как сообщалось, Национальный банк 14 августа объявил валютный аукцион по продаже, в ходе которого продал банкам 66,6 миллиона долларов. Котировки гривни к доллару на межбанковском валютном рынке по состоянию на 10:00 установились на уровне 27,36-27,42 гривни за долла...
Общество
Согласно данным Госстата, зафиксировано улучшение трех из пяти индикаторов деловой уверенности - компонентов ИЭН: в розничной торговле (с 5,3% во втором квартале до 10,7%), в сфере услуг (с -5% до 0,3%), в строительстве (с -21,5% до -18,7%). В то же время отмечается ухудшение потребительской уверенности (с -27,1% до -29,1%) и деловой уверенности в перерабатывающей промышленности (с -3,9% до -4,8%). Госстат напоминает, что в третьем квартале 2017 года ИЭН с...
Бизнес
Национальный банк продал на аукционе 66,6 миллиона долларов при общем объеме заявок 98,1 миллиона долларов. НБУ продавал валюту по средневзвешенному курсу 27,4619 гривни за доллар. Как сообщалось, в последний раз Национальный банк проводил аукцион по продаже банкам валюты 3 августа, в ходе которого продал 50 млн долларов по средневзвешенному курсу 27,0886 грн. Котировки гривни к доллару на межбанковском валютном рынке по состоянию на 10:00 установились на...
Общество
Об этом 11 августа сообщили в пресс-центре штаба Операции объединенных сил. "Задержание граждан произошло на блокпосту, который расположен неподалеку Волновахи. Причиной задержания стала информация из базы данных Нацполиции Украины, согласно которой лица считаются подозреваемыми в сотрудничестве с так называемой "ДНР", - отметили в штабе. Задержанные граждане переданы сотрудникам Волновахского отдела Нацполиции Украины для дальнейших процессуальных действи...
Общество
Об этом говорится в комментарии Национального банка. Замедление потребительской инфляции прежде всего обусловлено замедлением роста цен на продукты питания благодаря ощутимому расширению их предложения. Кроме того, как отметил НБУ, менее существенно выросли цены на отдельные непродовольственные товары в результате укрепления курса гривни к валютам стран - торговых партнеров в предыдущие месяцы, что, в частности, было обусловлено жесткой монетарной политико...
Общество
Все города Украины оказались одними из самых дешевых в мире по цене интернета. Об этом сообщают texty.org. Самыми дорогими городами оказались Аддис-Абеба (Эфиопия) - 245 долларов (месячная абонплата за безлимит скоростью более 60 мегабит в секунду), Гамильтон (Бермуды) - 149 долларов, Хараре - 125 долларов, Абу-Даби (ОАЭ) - 117 долларов. В то время как стоимость интернета в украинских городах составляет 3-5 доллара.  Нагадаємо, 25,59 миллиона украинцев пол...