Хто купує елітні квартири?

На сьогоднішній день ситуація на ринку нерухомості навіть таких великих і благополучних міст, як Львів, Київ, Дніпро, виявляє свою нестабільність в елітному сегменті: помітно знизився попит на квартири преміям-класу ціною від 500 тисяч доларів до 2 мільйонів. Згідно з даними на lun.ua – сайт з повною інформацією про елітне житло у Львові – звичайний громадянин, який працює на зарплату, навряд чи може розраховувати купити таке житло. Багато хто цікавиться причинами такої ситуації. З чим саме пов’язане зниження попиту на елітні апартаменти і хто ті люди, які можуть собі їх дозволити?

Основними причинами глобальних змін на ринку нерухомості завжди були політична та економічна ситуації в країні. І хоча економіка не сильно впливає на продажі елітних квартир, політична нестабільність може змусити передумати купувати нерухомість будь-кого. Попит на найдорожче житло змінився в 2008 році, а з початком політичної кризи в останні роки, змінився ще більше, хоча найдорожче житло дуже рідко змінює свою ціну.

Ті, хто може собі дозволити купувати квадратні метри за найвищою ціною, зазвичай не залежать від економічних криз. Їх рівень доходу змінюється не суттєво. Та коли в країні настають різкі політичні зміни, вся економіка може стати під загрозою. Через те, що з нерухомістю неможливо втекти, а втратити її під час кризи можна легше, ніж купити, багато хто вирішує не поспішати з великими покупками.

В заможних країнах купівля нерухомості зумовлена тим, що людина відчуває впевненість у своєму фінансовому здоров’ї і може собі це дозволити. У випадку ж коли в країні не вистачає фінансів, придбання елітних апартаментів сприймається як підтвердження статусу і поважності. Сьогодні Україна знаходиться десь посередині і те, що люди купують собі люкс-квартири можна зрозуміти, бо всі втомились від бідності та хочуть забезпечити собі хоча б ілюзію гарного життя.