По мірі того як традиційні енергоносії стають все менш доступними, зростає попит на альтернативні види палива, такі як пілети, деревина, вугілля, відходи деревообробки та інші види біомаси. Для їх спалювання і опалення власних будинків використовуються опалювальні котли на твердому паливі різних видів і модифікацій.

Якщо ви хочете купити котли опалення на твердому паливі, то відвідайте наш магазин.

Людині, яка не є фахівцем у цьому питанні, часом дуже важко зробити усвідомлений вибір, оскільки на ринку пропонується великий асортимент твердопаливного опалювального обладнання.

Традиційні агрегати можуть спалювати вугілля або деревину класичним способом у топці з регулюванням подачі повітря. Ця регулювання в різних моделях апаратів реалізовано двома способами: за допомогою термостатичного регулятора з ланцюговим приводом або нагнітанням повітря вентилятором. Останній управляється електронною схемою, що одержує сигнали від датчиків тяги і температури вихідного теплоносія. Тобто, перша модифікація повністю енергонезалежна і при наявності гравітаційної системи опалення для приватного будинку не вимагає підключення електроенергії і може функціонувати автономно. Осібно стоять економні дров'яні котли тривалого горіння. Вони відрізняються від інших навіть зовні, так як мають корпус круглої форми.

Принцип роботи кардинально відрізняється від класичного, дрова в топці згоряють у напрямку зверху вниз. Таким же способом в камеру потрапляє кисень, входячи зверху у вертикальну трубу, на кінці якої закріплений плоский вантаж з розподільниками повітря. Вантаж тисне зверху на палаючі дрова, змушуючи їх по мірі прогорання осаживаться вниз. Процес протікає повільно, а ну, тому дуже довго. Виробниками пропонуються моделі як з нагнітанням кисню, так і працюючі по схемі з природним воздухоснабжением.